İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Cevap: Alışkın Olmadıkları Bir Yardımlaşma Kültürü Yayıyoruz

0
872

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kastederek, “Söz verdiler, sözlerini yerine getirdiler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, hala süt gelecek. Ulaşımda indirim yaptı mı? Söz verdi, suya indirim yapacaktı, yaptı mı? Allah’a dua edelim de sularımız, yağmurlarımız kesilmesin” demişti. Bugün Rahşan Ecevit’in cenaze törenine katılan İmamoğlu, Erdoğan’ın bu açıklamalarına cevap verdi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından bazı satırbaşları şöyle:

“100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Belki alışkın oldukları yardım yapılan insanların deşifre edildiğini görmediği için yardım yapılmıyor sanıyor. Ama biz veren elin alan eli görmediği bir yardımlaşma kültürünü yayıyoruz.

Kamunun yardım eli uzandığı hiçbir insanın reklam edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu bizim hassasiyetimiz. Görmek isterlerse sayın Cumhurbaşkanım benimle birlikte aileleri tek tek gezebilir. 

Biz, bunların hepsini yaptık. Yanlış bilgi veriliyor diyorum, inandıramıyorum. Açıkçası biz onları hesabını veririz. Kolay da 2040’a su problemi çözdüm dediler niçin çözülmedi? Biz bunlara girmiyoruz, işimizi yapıyoruz ama sayın Cumhurbaşkanı yanlış bilgilendiriliyor. Umuyorum sayın Cumhurbaşkanı mektubuma cevap verir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.