İmamoğlu’ndan ulaşım zammı açıklaması: “Tepki göstermek kadar doğal bir şey yok”

0
727

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de düzenlenen 7. Uluslararası CNR Expo Kitap Fuarı’nın açılışına katıldı.

Sözcü’nün haberine göre açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, İstanbul’da toplu taşıma araçlarına yapılan zamlar ile ilgili gelişen tepkilere, “Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok” yorumunu yaptı.

İmamoğlu’nun zamlar ile ilgili açıklaması ise şu şekilde oldu:

“3 yıldır, 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok.”

“Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz.

“Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim.

“Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.