İşbirliğini Aklama Mazereti: “Terör Örgütü Olmadığını Bilmeden Yapılan Açıklamalar Suç Oluşturmaz”

0
1658

Geçtiğimiz gün 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir iftar yemeğinde Erdoğan’ın İnce’ye yönelik sözlerine gülerek alkış tutmuştu. Bu durumu eleştiren İnce “Cumhurbaşkanı olduğumda onun apoletlerini sökeceğim” diyerek Ordu içindeki generallerin anayasaya uygun hareket etmesi gerektiğini belirtmişti. 

İnce’nin apolet eleştirisi ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, İsmail Metin Temel’e sahip çıkarak “İsmail Temel Paşa’nın apoletlerini sökmeye, sayın İnce’nin ve onunla beraber koşanların hiçbirinin gücü yetmez. Bu millet onlara sandıkta en büyük dersi verecektir. Teröristlere, FETÖ’cülere PKK’lılara dünyayı dar eden yiğitlerimize saldırmak sevindirse sevindirse PKK’lıları, FETÖ’cüleri ve bunlara destek veren yabancı güçleri sevindirir” dedi. 

Ayrıca Bozdağ, Muharrem İnce’nin özellikle mitinglerinde belirttiği AKP ve Gülen Cemaati’nin zamanında gerçekleştirdiği işbirliğine yönelik sözlerine karşı “Şu anda da seçime gidiyoruz. FETÖ-PDY terör örgütü mensuplarının tamamı gözünü 24 Haziran’a dikmişler. Şimdi bunlar kalkmışlar 5 yıl, 10 yıl önce FETÖ’nün vatana dinimize ihaneti bilinmediği dönemde yapılmış bazı konuşmaları getirip bizim mücadelemizi gölgelemek için kullanıyorlar.” diyerek AKP ve Cemaatin işbirliğini aklamaya çalıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.