Fenerbahçe’nin En Uzun Süreli Başkanı Değişti, Yeni Başkanı Ali Koç Oldu!

0
1809

Bugün Fenerbahçe Spor Kurulu’nun Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Yapılan seçimlerde Aziz Yıldırım 4 bin 644 oy alırken, diğer aday Ali Koç 16 bin 92 oy alarak kulübün yeni başkanı seçildi. 

1998 yılından bu yana Fenerbahçe Spor Kulübü’ne başkanlık yapan Aziz Yıldırım, Ali Koç’un tebrikleri aldığı sırada stattan ayrıldığı gözlendi.

Ali Koç, seçimlerin ardından şu açıklamayı yaptı: “Öncelikle hepimize hayırlı olsun. Dereyi görmeden paçayı sıvayan birisi değilim. Ben sizi tebrik ederim. “Büyük farkla kazanacağız” demiştik. Ben sadece bu başarının vitriniyim. Kimseye biat etmedik, menfaat beklemedik. Aynaya baktığımızda kendimizi sorgulayacak bir şey yapmadık. Sizin sayenizde oldu. Herkes yolcu taraftar hancı. Bu sizin eseriniz. Bir dakika sizi mahcup edecek bir şey yapmamak için ben ve arkadaşlarım bu yolda saygı ve sevgide kusur etmemek için titiz davrandık. Bizim başardıklarımıza bakınca bu kadar az insanla mı yaptık dersiniz. Milyonlarla yaptık. Ekibimi sahneye davet etmek istiyorum.”

Aziz Yıldırım ve Ali Koç (her ikisi de) tekelci sermaye grubundan gelmektedir. Bununla birlikte Aziz Yıldırım 2012 yılında AKP-Cemaat iktidarı tarafından hapse attırılmış fakat Kulübün ve taraftarların sahip çıkmasıyla başkan kalmaya devam etmişti. Fenerbahçe Kulübü’nün bu direnişi, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından da dile getirilmişti. Başbuğ, Ordu’nun AKP tarafından tasfiye edilme sürecinde “Fenerbahçe kadar olamadık!” demişti. Başkanlığı Aziz Yıldırım’dan alan Ali Koç da, Gezi Direnişi sırasında AKP hükümeti tarafından direnişçilere yardım ettiği gerekçesiyle eleştirilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.