İşçi Meclisleri İçin Birleşelim Diyenler Bugün Toplandı

0
1943

69EDF899-3849-4FEE-AED3-7CAA173F9AA7Birleşik Emek Koordinasyonu’nun ‘Söz İşçilerin’ şiarıyla çağrısını gerçekleştirdiği buluşma, bugün Türkiye’nin çeşitli emek havzalarından direnişçi işçilerin de katılımıyla gerçekleşti. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılım yüksek düzeydeydi.

Birleşik Emek Koordinasyonu Girişimi adına yapılan açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, işçilerin sözleriyle devam etti. Somalı maden işçilerinin, MESS’in dayatmalarına karşı direnen metal işçilerin, kadro mücadelesi veren taşeron işçilerin, sarı sendikal anlayıştan mağdur edilen işçilerin ve bürokratik sendikacılığın kıskacında ezilen direnişçi işçilerin sorunları ele alındı.

1B3D05C3-D7C4-4161-B0AF-F5ABEEBE654AKonuşan işçilerin birçoğu, Birleşik Emek Koordinasyonu Girişimi’nin çağrısını olumlu bulduklarını dile getirirken işçi sınıfının haklı mücadelesini geliştirmek ve büyütmek için işçi meclislerinin, işçi komitelerinin önemine değindi. Etkinlik, heyecanlı ve coşkulu konuşmalar eşliğinde sona erdi. Etkinliğin sonunda Birleşik Emek Koordinasyonu Girişimi’nin artık misyonunu tamamladığı ve önümüzde süreçte Birleşik Emek Koordinasyonu’nun oluşturulması için herkese çağrı yapıldığı ifade edildi.

17 Aralık 2017
Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.