IŞİD Avcılar’da!

0
1670

isidin-dagittigi-bildiri-6116


İstanbul Avcılar’da metrobüs üst geçinde IŞİD terör örgütüne bağlı kişiler bildiri dağıttı, CHP’li Eren Erdem ve Avcılar ilçe örgütü duruma müdahale etti.


ERDEM: IŞİD KALABALIK METROBÜS DURAKLARINDA ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK BİLDİRİ DAĞITIYOR

IŞİD’in metrobüs duraklarında broşür dağıttığına dair ihbarlar aldığını belirten Erdem, bölgeye gidip IŞİD’çilere müdahale ettiğini anlattı. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Erdem, “IŞİD’in elini kolunu sallayarak broşür dağıttığına dair ihbarlar aldık ve bölgeye gittik. Bölgede birtakım kişilerin üzerinde Tevhid Dergisi yazan broşürler dağıtıyordu. İlçe Başkanımız ve gençlik kollarımızla müdahale edince polis geldi; ancak emniyetin bu kişileri daha sonra serbest bıraktığını öğrendik. Bildirinin altında yazan Tevhid Dergisi ise IŞİD’in Türkiye Emiri Ebu Hanzala’ya ait. Tevhid Dergisi’nin internet sitesinde girildiğinde Ebu Hanzala’ya ait olduğu net bir şekilde görülüyor. İlçe başkanımız ve gençlik kollarımızdan arkadaşlar, IŞİD’çilerin bildiri dağıtmasına engel olmasaydı eğer, yayınlar dağıtılmaya devam edecekti. 40’a yakın insanımızı henüz yeni kaybetmişken, IŞİD’in bu kadar kalabalık yerlerde rahatlıkla bildiri dağıtması ihmal olarak nitelenemez. Bunun peşini bırakmayacağız.” dedi.

BOZAN: ONLARCA MASUMU ÖLDÜREN BU ZİHNİYETE NEDEN GÖZ YUMULUYOR?

CHP Avcılar İlçe Başkanı Erhan Bozan, “IŞİD’in metrobüs güzergâhında birçok kişi aracılığıyla değişik noktalarda bildiri dağıttığını gördüm ve kayıt altına almaya çalıştım. Bu kişiler çok yoğun noktalarda bildiri dağıtıyorlardı. Sonra başka bir noktaya gittiğimde, orada başka kişilerin başka dağıtımlar yaptığını da gözlemledim. Görüntüleri kaydettim. Ben şunu merak ediyorum, bugün Başbakanımız ‘Bu oluşumlarla mücadele edeceğiz’ dedi. Bu örgüt, bu yapılanma, 3 gün öncesinde onlarca masum insanımızın hayatına kastettikten sonra bugün faaliyetlerini İstanbul’un en kalabalık metrobüs duraklarında rahatlıkla yapabiliyorsa, o zaman bu durum başbakanın sözleriyle çelişmiş olmuyor mu? Herhalde hükûmetin hala aklı başına gelmemiş.” dedi.

İşte CHP’li Eren Erdem’in twitter’da yayınladığı IŞİD bildirisi:

IŞİD Bildirisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.