IŞİD Üyesine “Bey” Diyen Vali Ali Yerlikaya mı 23 Haziran’a Kadar istanbul’u Yönetecek?

0
1134

YSK, hukuku ve demokrasiyi hiçe sayarak İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine kadar verdi. Ekrem İmamoğlu’dan mazbatanın geri alınması kararının ardından İstanbul Belediye Başkanı kim olacak sorularına Sabah Gazetesi yazarı Şebnem Bursalı cevap verdi.

A Haber canlı yayınında Şebnem Bursalı’nın iddiasına göre 23 Haziran’a kadar istanbul Valisi Ali Yerlikaya vekalet edecek.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, daha önce Gaziantep Valisi olduğu dönemde gerici dinci terör gruplarıyla ilgili korumacı dili dikkat çekmişti.

Yerlikaya Gaziantep Valisi olduğu Mayıs 2016’da Antep’te süren IŞİD operasyonları hakkında basına bilgi verirken, IŞİD üyesi Hacı Ali Durmaz’ın adını hem yanlış söylemiş, hem de IŞİD üyesinden ‘Bey’ diye bahsetmişti.

Yine Ekim 2016’da Antep’te IŞİD’in bir hücre evine yönelik baskında, IŞİD üyesinin kendi üzerinde bomba patlamasına ilişkin yaptığı konuşmada ise “Orada kendisiyle, o da yakalanacağını anladığı için, polisimiz, kendisi henüz bombayla ilgili, etraftaki ev sakinlerine, komşulara da bir sıkıntı olmaması için karşıdaki inşaatta kendisini etkisiz hale getiriyor” demişti.

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.