İsrail Siyonizm’i, şiddeti tırmandırıyor: Netenyahu polise daha fazla yetki verdi, İsrailli işgalciler araçları durdurup yollarda Filistinlileri linç ediyor (VİDEO)

0
416

İsrail polisinin Kudüs’te Filistinlilere saldırısı sonrası başlayan Siyonizm şiddeti artarak devam ediyor. Sosyal medyada yayılan videolarda İsrailli işgalcilerin yollarda kimlik kontrolü yapıp Filistinlileri linç ettiği, polis ile birlikte Filistinlilere ait evleri bastığı görüntülere rastlanıyor.

Mayedeen’in haberine göre Safed şehrinin Hahamı bugün yaptığı çağrıda, Arapların öldürülmesi gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Al-Jazeera’nın haberine göreyse İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu’nun sözcüsü, Başbakan’ın “kentlerde güvenliğin sağlanması için” polise daha fazla yetki verdiğini aktardı. Bu yetkinin Filistin halkının daha çok öldürülmesini, daha çok şiddet görmesini sağlayacağı yorumları yapıldı.

Sosyal medyada yayılan videolarda İsrailli işgalcilerin yollarda kontrol yaparak araçları durdurduğu ve içerisindeki Filistinlileri indirerek linç ettiği görülüyor. Aktarılanlara göre Bat Yam şehrinde bu şekilde yakaladıkları bir Filistinli, İsrailli sağcılar tarafından arabasından indirilerek dövülerek öldürüldü.

İsrailli siyonistlerin bu saldırılarına polisin hiçbir şekilde müdahale etmediği aktarılıyor. Hatta yayınlanan çeşitli videolarda İsrail polisinin İsrailli sağcı güçleri yanına alarak Filistinli ailelerin evlerini bastığı, zorla kapılarını kırmaya çalıştığı ve aile üyelerine saldırdığı görülüyor.

Bu saldırıların artarak devam ettiği ifade ediliyor.

Kaynak: Twitter Hasan Sivri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.