İşsizlik bunalıma sürüklüyor: Hatay’da işsiz vatandaş kendini yaktı!

0
1120

Hatay’da valilik önünde, işsiz bir vatandaş kendini yakarak intihar etmek istedi. Bir süredir işsiz olduğu ve bu nedenle bunalıma girdiği öğrenilen A.Y isimli vatandaşa ilk müdahale yangın tüpleri ile polisler tarafından yapıldı. 

Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Hatay Valiliği önünde “ Çocuklarım aç!” diyen bir vatandaş kendini yakmak istedi. Uzun süredir ekonomik sıkıntı içinde olduğu belirtilen A.Y’nin kendini yakarak intihar girişiminde bulunduğu sırada polisler müdahale etti. 

Olay sonrası Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü de olay yerine gelerek, intihar girişiminde bulunan vatandaş ile konuştu.

İntihar girişiminde bulunan ve son anda yangın tüpleriyle müdahale edilerek kurtarılan vatandaşa polisler su vererek yüzünü yıkadı. Zorla kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlik durumundan bunaldığını belirtti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri burada ilk tedaviyi yaparken, intihar girişiminde bulunan A.Y’nin Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

Kaynak: Körfez Gazete

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.