İstanbul Barosu Başkanı: “Kimse susmamızı beklemesin”

0
813

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, yargı reformu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Avukatlara yeşil pasaport verilmesi üzerinden bir değerlendirmede bulunan Durakoğlu, “Bir yeşil pasaport için kimse susmamızı beklemesin” dedi.

İstanbul Barosu Adil Yargılama Takip Merkezi, AKP’nin yargı paketlerine dikkat çekmek için “Yargı Reformu Toplantıları” düzenlemeye başladı. Toplantının ilki, İstanbul Barosu konferans salonunda gerçekleşti.

Çok sayıda avukat ve hukuk fakültesi öğrencisinin katıldığı toplantıda konuşan İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu, 2009 yılında yürürlüğe konulan yargı reformu paketini hatırlatarak, “2009 yılındaki yargı reformu paketinin bizi getirdiği yer; yargının FETÖ’ye teslim edilmesi oldu. 2009 yılındaki reform paketinde ne yazılmışsa tam tersini yaptılar. Daha sonra 2015 yılında yeni bir yargı reformu paketi daha çıkardılar. Bunda da ne yazdıysalar tam tersini yaptılar” dedi.

OHAL dönemi ile birlikte hukukun askıya alındığını belirten Durakoğlu, sorunun ne yazıldığı ile alakalı olmadığını, asıl sorunun uygulamada olduğunu ifade etti.

“Kimse susmamızı beklemesin”

Durakoğlu konuşmasında, “Bir yeşil pasaport ile bize susun deniyorsa bizim adliyelere rahat girebilmemizi sağlasınlar. Kazanılmış haklarımız elimizden alınmışken yeşil pasaport için kimse susmamızı beklemesin” diyerek, “Aslında ciddiye almadığımız ama o ciddiyetsizliği ciddiye aldığımız bir konumdayız. Buradan ne çıkar doğrusu hiç bir biçimde umutlu değilim” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.