İstanbul Havalimanı’nda Restoran İşletmesi Yandaşa

0
2297

Geçtiğimiz hafta taşınması tamamlanan İstanbul Havalimanı’nda bulunan tek açık restoranın yandaşlara ait olduğu ve yüksek fiyatlarla satış yaptığı belirtildi.

Sendika.org’un haberine göre, Doğu Orcan isimli bir vatandaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Havalimanı’nda açık olan tek restoranda plastik tabakla verilen bir kaşık patates salatası, bir kaşık kısır ve 8 adet yaprak sarmasına 100 lira hesap geldiğini söyleyerek fotoğraf paylaştı.

Yeni faaliyete geçen havalimanında bulunan ve yüksek fiyatla satış yapan tek restoranın sahibinin yandaşlardan olması ise şaşırtmadı.

Restoranın iki ortağından biri Mustafa Esenkal, diğeri ise Ali Bahadır Yeşil. Bu iki isim Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın başka bir şirkette iş ortakları.

Sermayesi 1,5 milyon TL olan Doruk Izgara’da Mustafa Esenkal’ın 337 bin 500 TL, Ali Bahadır Yeşil’in de 169 bin TL değerinde hissesi var. Daha fazla pay sahibi iki ortak ise 543 bin TL’lik hissesi ile Bilal Erdoğan ve 450 bin TL’lik hissesi ile kardeşi Sümeyye Erdoğan.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.