İstifası istenen AKP’li başkandan “Şirketlerinden istenen parayı da açıklayayım mı?” Çıkışı

0
1405
Foto: Cumhuriyet Gazetesi
Foto: Cumhuriyet Gazetesi

Ankara kulislerine yakınlığı ile bilinen Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, son dönemde çok konuşulan AKP’li belediye başkanlarının istifa süreci hakkında bir yazı yazdı. Bu yazıda, AKP’li Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur’un AKP Genel Merkezi’nde yaşadığı kavgayı aktaran Takan, “Batıyorlar… Beraberlerinde de Türkiye’yi batırıyorlar…” dedi.

Geçtiğimiz gün hem Edip Uğur hem de saray AKP ile Edip Uğur arasında istifa görüşmesi olduğu şeklindeki haberleri yalanlamıştı. Ancak, Takan’a göre haberler doğru. Takan, yazısında olayı şu sözlerle paylaştı: “Kriz patlak vermeden önce, Edip Uğur iki kez Ankara’ya AKP Genel Merkezi’ne çağrılır. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’nın odasında saatler süren görüşmeler yapılır. İlk görüşme nispeten sakin geçer ve Edip Uğur istifa etmeyeceğini kesin bir dille anlatır. Durum Erdoğan’a iletilir ve “derhal istifa etsin “talimatı gelir. İkinci görüşmede ise çanak çömlek patlar. Erol Kaya’nın odasında yüksek sesle yapılan kavga koridorlara taşar. Bağrışmalar, hakaretler ve hatta küfürler…”

‘İstifa etmiyorum, sıkıysa siz görevden alın’

Takan, yazının devamında yaşanan kavganın koridorlara taştığını ve Edip Uğur’un yüksek sesle şu sözleri sarf ettiğini iddia etti:
“İstifa etmiyorum. Sıkıysa siz görevden alın… Ben gidersem yalnız gitmem. En az 2-3 kişiyi de beraberimde götürürüm. Benim yanımda…. şirketlerinden istenen paraları da kamuoyuna açıklayayım mı?.. O günlerde iyiydik de şimdi mi kötü olduk…”

Odak – 7 Ekim 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.