”JİTEM Katliamları AKlandı!”

0
1941

Jitem.


Faili meçhul cinayetler, yargısız infazlar AKP ile aklanmaya devam ediyor.

Cizre’de JİTEM’in işlediği cinayeler, işkence ve yargısız infazların azmettiricisi ve faili olarak yargılandıkları davada Albay Cemal Temizöz ve Korucubaşı Kamil Atağ beraat etti.

dayanisma.net’in paylaştığı habere göre, Eskişehir’de bugün görülen karar duruşmasında beraat çıktı ve sanıklara tutuklu kaldıkları süreden ötürü tazminat ödenmesine hükmedildi.

dayanisma.net’in haberi şu şekilde:

1990’lı yıllarda işlenen infazlara ilişkin yargılanan Albay Cemal Temizöz ve korucubaşı Kamil Atağ hakkında beraat kararı verildi.


Şırnak’ın Cizre ilçesinde işlenen katliamlara ilişkin Albay Cemal Temizöz ile korucubaşı olan Cizre eski Belediye Başkanı Kamil Atağ’ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın yargılandığı JİTEM davasının karar duruşması tamamlandı.

Eskişehir 2.Ağır Ceza Mahkemesi, dosyanın bir numaralı sanığı Albay Cemal Temizöz ve korucubaşı Kamil Atağ ile 6 korucu ve itirafçı hakkında “Suç işlemek için teşekkül oluşturma” davasında beraat kararı verdi.

Mahkeme heyeti, Cemal Temizöz dahil bütün sanıklara beraat kararı verirken, davada tutuklu kaldıkları süre için tazminat ödenmesine de karar verdi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.