Kabine toplantısı sonrasında 65 yaş üstü için sokağa çıkma izni gelebilir

0
756

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından gündemdeki koronavirüs önlemlerine ilişkin, özellikle 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarının gevşetilmesine dair önemli açıklamaların yapılması bekleniyor.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında koronavirüsten en çok etkilendiği belirtilen 65 yaş üstü vatandaşların Kovid-19 ‘a yakalanmaması için alınan tedbirler kapsamında ilgili yaş grubunun sokağa çıkması kısıtlanmıştı. Uzun süredir kısıtlama tedbirlerinin devam etmesinin, özellikle yaşlı gruptaki bu vatandaşlarda sağlık sorunlarını tetikleyebileceği, bu yüzden kısıtlamaların gevşetilmesine yönelik yeni adımların atılabileceği belirtiliyordu. Bugün gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında meselenin gündeme getirileceği, kısıtlamaların gevşetilip , gevşetilmeyeceğine yönelik Erdoğan’ın açıklama yapacağı belirtiliyor.

24 TV’de konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, konuya ilişkin, “65 yaş ve üstü bütün büyüklerimiz yaklaşık 45 gündür evden çıkmadılar. Sağ olsunlar, bu kurala riayet ederek çok tarihi bir görevi de yerine getirdiler, hem kendi hayatlarını korudular hem salgının yayılmasını önlediler. Ülkemizde yaklaşık 7 milyon kadar 65 yaş ve üstü vatandaşımız var. Bu şikayetleri biz de alıyoruz. Cumhurbaşkanımız da bunları dinliyor. Cumhurbaşkanımızın şöyle bir talimatı oldu. ‘Bilim Kurulu’nun bu konudaki değerlendirmesini aldıktan sonra pazartesi günü Kabine Toplantısı’nda bu konuyu değerlendirelim. Bilim Kurulu’nun kanaati çerçevesinde de bu konuda bir karar alalım.’ dedi. Pazartesi günü Cumhurbaşkanımızın bu konuda da bazı güzel haberleri olabilir.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.