Karantinada cinsel tacize uğrayan kadına polis, “Karantina geçsin, sonra şikayet edersin” dedi!

0
1091

ODTÜ’de Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Aksoy, ders vermek için gittiği Finlandiya’dan dönüşte koronavirüs tedbirleri kapsamında Bursa’da karantinaya alındı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olan Ayşegül Aksoy, 12 Mart’ta ders vermek için gittiği Finlandiya’dan 24 Nisan’da tahliye uçağıyla geri döndü. Aksoy, Corona virüsü salgının tedbirleri kapsamında Bursa’da Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait Emirsultan Erkek Öğrenci Yurdu’nda karantina altına alındı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Zemo Ağgöz’e konuşan Aksoy, kaldığı yurtta karşı odasında kalan erkek tarafından cinsel tacize maruz kaldığını aktardı.

Kendisine tacizde bulunan kişiyi yurt yöneticilerine şikayet ettiğini belirten Aksoy, “Polise de şikayette bulunmak istedim. Ama polis binaların içerisine dahi girmiyor, bahçede bekliyor. Personelin polise iletmesi üzerine beni arayan bir polis memuru şikayetimi almayıp ‘odanızı mı değiştirsek’ teklifinde bulundu. Burada görevli komiser yardımcısı ise tutanak tutmayacağını, kişi hakkında bir işlem yapmayacağını, ‘sana da bir şey açıklamak zorunda değilim’ diye çıkışarak konuyu kapattı.” dedi.

Israrları sonucunda akşam üzeri tutanak tutulduğunu belirten Aksoy, “Beni taciz eden kişi, şikayet ettiğimi öğrenince kapısını açıp koridorda küfürler etti, bağırdı” ifadelerinde bulundu.

Konuya dair MA’nın telefon üzerinden ulaştığı Yurt Müdürü Fatih Polat ise, “Biz karşı tarafı da dinlemeden kendimizi hakim, savcı yerine koymanın doğru olmadığını düşündük. Karşı tarafla birebir görüştük. Ve böyle bir şeyi kesinlikle kabul etmiyor. Biz odasını değiştirmek istedik. Ama o odasının değiştirilmesini istemedi. Her kapının kilidi var onlara da söyledik kapınızı kilitleyin odanızda oturun” diye konuştu.

Polat, koridorlarda güvenlik kameralarının olmadığını da söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.