Kamil Koç Alman Firması Flixbus’a Satıldı, Yeni Uygulamalar Geliyor

0
923

Kamil Koç’un Alman Flixbus’a satıldı. Yeni firmanın otobüs yolculuklarına yeni düzenlemeler getirmesi bekleniyor. Buna göre otobüslerde ikram olmayacak ve biletler numarasız satılacak.

Kamil Koç’un Alman Flixbus’a satılmasıyla otobüs yolculuklarına yeni düzenlemeler geliyor. Yapılacak olan yeni düzenlemeye göre otobüslerde muavin kalkıyor, ikram bitiyor, servis sistemi değişiyor ve koltuklar ise “numarasız” satılacak.

Alman firma bu uygulamayı Türkiye geneline yaymaya hazırlanıyor. “Uygun fiyatlı” taşımacılık konusunda öne çıkan firma, Avrupa ve Amerika’da uyguladığı sistemi bu şekilde Türkiye’ye getirmiş oldu. Bu kapsamda diğer otobüs firmaları da, maliyetlerle rekabet edebilmek için aynı sistemleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Daha fazla yolcu taşımak için uzun araçları tercih eden firma aynı zamanda 2+1 otobüsleri de kaldırıyor. Artık tüm mesafelerde 54 kişilik araçlarla yolcu taşıyacak. Firmanın otobüs taşımacılığında gelecek dönemdeki bir diğer uygulaması da, “numarasız bilet” satması olacak. Otobüsteki koltuk sayısına göre bilet satacak firma, servis uygulamasını da kaldıracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.