Katliamın Asıl Sorumluları Serbest, Protesto Edenlere Hapis Cezası

0
999

10 Ekim 2015’te Ankara garı önünde yaşanan katliamda esas sorumluluğu bulunanlara değil, katliamı protesto eden ve hesap sorulmasını isteyen Balıkesir KESK üyelerine hapis cezası verildi.

2017’de katliamı protesto etmek için yapılan basın açıklamasına katılan Eğitim Sen Yürütme Kurulu Üyeleri Kemal Yadırgı, Tahsin Yelkovan, SES Yönetim Kurulu Üyesi Cumali Fıratoğlu ve EMEP üyesi Gani Oğuz’a, Balıkesir’de gerçekleştirilen eylem nedeniyle “cumhurbaşkanına hakaretten” dava açıldı.

Evrensel’de yer alan habere göre, Edremit 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması görülen davada, adı geçen kişilere “cumhurbaşkanına hakaret” suçunu işledikleri gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezası verilerek, hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Karara ilişkin açıklama yapan Eğitim Sen Yöneticisi Kemal Yadırgı, “Katliamın acısı ve ağrısı halen yüreğimizdedir. Bu katliamı yapanlar ve buna göz yumanlar yargılanıp, hak ettiği cezayı almazken, sağ kaldığımız için biz cezalandırılıyoruz. Adaleti ve hukuku ayaklar altına alan bugünkü iktidar anlayışından başka bir şey beklenemezdi. Er ya da geç bu katliamı yapanlar buna göz yumanlar halka hesap verecek.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.