Kıbrıs’ta çıkan yangında dört kişi yaşamını yitirdi!

0
773

Kıbrıs’ta çıkan büyük orman yangınında dört kişi yaşamını yitirdi. Alevler çok sayıda köyde hasara neden olurken Yunanistan, İsrail ve İtalya adaya yangın söndürme uçakları gönderdi.

Kıbrıs’ın güneyinde çıkan orman yangınında dört kişi hayatını kaybetti. Cumartesi günü başlayan yangında onlarca ev zarar gördü, birçok yerleşim yeri boşaltıldı. Yangınla mücadele çalışmalarına destek amacıyla Yunanistan, İsrail ve İtalya yangın söndürme uçaklarını Kıbrıs’a gönderdi. Kuzey Kıbrıs yönetimi de talep geldiği takdirde destek vermeye hazır olduğunu bildirdi. Büyük bir alanı kapsayan yangın kontrol altına alındı. 

Bakan’dan açıklama 

İçişleri Bakanı Nikos Nouris, Larnaka’ya bağlı Odos köyünde dört kişinin yanmış halde cansız bedenlerinin bulunduğunu açıkladı. Adli tıp uzmanları kimlik tespit etme çalışmalarına devam ederken, İçişleri Bakanı cesetlerin cumartesiden beri kayıp olduğu bildirilen Mısır vatandaşarına ait olabileceğini ve eldeki bütün bulguların bunu gösterdiğini kaydetti. Yangınla ilgili 67 yaşındaki bir şüpheli gözaltına altına alındı. 

Kaynak: DW

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.