Kılıçdaroğlu’nun Adana Mitingi, CHP’li İlericilere, Demokratlara ve Yurtseverlere İhanettir!

0
1388
ulkucu-chp-1024x683
Fotoğraf: sendika.org

CHP’nin tüm Türkiye genelinde başlattığı ”Türkiye’yi Böldürtmeyeceğiz” şiarıyla yola çıktığı mitinglerin ilki Adana’da yapıldı.

Mitingin en dikkat çekici yönü ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu alandaki MHP’lileri selamlarken, solcuların miting alanına alınmamasıydı.

Sendika.org ve Turnusol’da çıkan haberlere göre alanda ülkücüler “Ülkücüler başkanlığa hayır diyor, Ülkücüler seninle Kılıçdaroğlu” yazılı bir döviz açtılar. Dövizi gören Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Aramızda ülkücüler de var! Onlar da Başkanlığa karşıyız diyorlar. Onlar bölücü biz birleştiririz. Hep bir ağızdan söylüyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez!”

Gerçek Türk yurtseverliği; Kanlı Pazar’da, Çorum’da, Maraş’ta, Sivas’ta ilericileri, devrimcileri ve Alevileri katleden MHP ve cemaat ile değil Kürt yurtseverleriyle birlik olmayı gerektirir. Kürt yurtseverleri karşısına almaktan daha büyük bölücülük olamaz. Bu tutum on binlerce gencimizi hayatına mal olmuştur. Kürt yurtseverlerine karşı miting düzenleyerek, AKP’ye karşı mücadele ediyormuş gibi yapan Kılıçdaroğlu; Türkiye solunu da karşısına alıyor. Mitinge “Diktatörlüğe ve faşizme karşı omuz omuza” yazılı bir pankartla katılmak isteyen sosyalist kesime, dövizlerini ve pankartlarını bırakarak alana girebilecekleri söylendi. Bu duruma tepki gösteren kitle, slogan atarak geri döndü. 

CHP sürekli sağa yaklaşarak eriyor. Buna CHP’nin ilerici ve yurtsever tabanı mutlaka tepki göstermelidir. Sağa yaklaşarak AKP ile mücadelenin işe yaramadığı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde açıkça görülmüştü. CHP sağcı kesimin oyunu almak için cemaatin aklıyla MHP’li Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday göstermişti.

CHP’yi, cemaat ve MHP’liler ile yakınlaştıran emperyalizm ve işbirlikçi tekelci sermayedir. Cemaat ve MHP’liler halk düşmanıdırlar. Onlar AKP’den daha iyi değildir. CHP’lilerin yanı, sosyalistlerin ve Kürt yurtseverlerin yanıdır.

04.12. 2016

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.