Kırıkkale F Tipi’nde Tutsaklara Süreli Yayın Yasağı Başladı

0
2045

Hak ihlalleri ile sürekli gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetiminin, süreli yayın yasağını yeniden uygulamaya başladığı öğrenildi.

Tutuklu ve hükümlülere yönelik hak ihlalleri ile sıklıkla gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetimi, aralarında çeşitli dergi ve gazetelerin bulunduğu süreli yayınların hapishaneye girişini yasakladı.

Uygulanmaya başlanan kitap yasağı ile tutuklu ve hükümlülere sadece “özel günler”de kitap gönderilmesine izin vererek yeni bir hak ihlali gerçekleştiren Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetimi, yeniden uygulamaya başladığı süreli yayın yasağı ile de tutuklu ve hükümlülerin haklarını ihlal eden bir uygulama daha başlattı. 

Buna göre yönetimin; günlük gazetelere izin verirken, süreli yayınlara izin vermediği öğrenildi.

Hak ihlalleri ile gündeme gelmişti…

Havalandırmalara tel gerilmesiyle gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde bulunan mahpuslar tarafından hazırlanan bir raporda; hapishane berberinde makasın yasaklandığı, tek tip tıraşın dayatıldığı, mahpusların hastanelerde kelepçeli muayene yapılmasına zorlandığı belirtilmişti. Sık sık hak ihlalleri yaşanan Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde “özel günler” haricinde mahpuslara kitap gönderimi yasaklanmış, metal çatal-kaşıklar ve televizyon sehpaları toplatılmıştı. Kırıkkale F Tipi Hapishanesi, mahpuslara işkence ile de gündeme gelmişti.

Kaynak: Gazete Yolculuk 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.