Kuran Kursunda 9 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz

0
1904

Ağrı’da bir Kuran kursunda kalan 9 yaşındaki U.P’ye 17 yaşında kuran hocalığı yapan Y.K tarafından tecavüz edildiği ortaya çıktı. IMG_1225

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre yetim kaldığı için Kuran Kursu’na emanet edilen U.P, Kuran Kursu’nda hocalık yapan Y.K ile bir yıldır aynı yerde kaldığını belirterek “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi.

U.P., geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y.K.’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y.K.’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını kaydeden U.P., “Beni, ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda kursun boşalmasından yararlanan Y.K.’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U.P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.

Kuran kursu hocası Y.K.’ye ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama’ suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

23.07.2017

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.