LGBT ONUR YÜRÜYÜŞÜNDE SALDIRI

  0
  1318

  28 Haziran günü Kadıköy’de düzenlenen Sivas Madımak Anması sonrasında LGBT bireylerin Onur Yürüyüşü haftası dolayısıyla Taksim’de düzenleyeceği yürüyüşe destek amaçlı katılan Odak Dergisi okuru Ümit Güler, eylem anında sivil faşistlerin saldırısı sonucunda yaralanmış; burnu kırılmış ve kaburga kemiği çatlamıştır.
  Eylemi “Ramazan Ayı”nı bahane göstererek yaptırtmayan valilik, şiddetli bir şekilde LGBT aktivistleri ve destekçilerine saldırmıştır. Tomalardan tazyikli su ile saldıran polis, yetmiyormuş gibi bir de gaz kullanarak kitleyi dağıtmıştır. Ara sokaklara karışan kitleye “AK Gençlik” olarak bilinen eli sopalı AKP’nin faşist güruhu saldırmış ve birçok insan bu saldırı sonucunda yaralanmıştır.
  Saldırı sonrasında Valilik yaptığı açıklamada, polisin müdahalesi sonrasında hiçbir yaralı olmadığını iddia etse de gerçek, arkadaşlarımızdan aldığımız bilgi ile çok daha farklıdır. Burnu kırılan ve kaburga kemiği çatlayarak Haseki Hastanesi’ne kaldırılıp burada müdahale yapılan arkadaşımız Ümit Güler dışında, birçok insanın saldırıdan yaralandığı ve bir kişinin burnu başka bir kişinin ise kalça kemiğinin kırıldığı öğrenilmiştir.
  Polisin “Hoşgörü Ayı” olarak da bilinen Ramazan ayında, iftardan saatler öncesinde gerçekleştirilecek olan yürüyüşü, iftar programı dolayısıyla bahane göstererek yaptırtmaması, yetmiyormuş gibi hem kendisinin hem de AKP’nin sivil faşist köpeklerini kitlenin üzerine saldırtması, gerek Türkiye’de gerekse de dünyada birçok kişi ve basın tarafından tepki çekmiştir. Gün geçtikçe sıkışan ve daralan AKP, gerilemesinin hıncını bu ve bu gibi saldırılar ile almaya devam etmektedir.11709358_1016416991710655_3417423195993063696_n

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.