MEB’den Öğretmenlere AKP’li İsimlerin Seminerlerine Katılım Dayatılıyor

0
895

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanan ara tatil döneminde, 2023 Eğitim Vizyonuna hazırlandığı iddia edilen öğretmenler için çeşitli başlıklarda planlanan seminerler dikkat çekiyor.

Bu kapsamda Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, meslek lisesi öğretmenlerine eski AKP Kayseri milletvekili Kemal Tekden’in “Eğitime Aşkla Bakmak” başlığında bir seminer vereceğini duyurdu.

Eski AKP’li vekilin ne sıfatla öğretmenlere bu semineri vereceği ve konunun bilimsel yanı merak konusu olurken, ögretmenler Milli Eğitim Bakanlığının bu tarz dayatmaları karşısında tedirgin olduklarını ifade ediyor.

Kemal Tekden Kimdir?

Tekden Grup Yönetim Kurulu başkanı olan Kemal Tekden, BBP’den siyasete atılmış, daha sonra 25. Dönem AKP Kayseri milletvekili olmuştu. Tıp fakültesi mezunu olan Tekden, bir süre KBB uzmanı olarak devlet memurluğu yaptıktan sonra Kayseri’ye ilk özel tıp merkezini kuran kişi olarak biliniyor. Kayseri’de birden fazla, Denizli ve İstanbul’da da özel hastaneleri olan bir patron olan Kemal Tekden ayrıca Tekden Kolejleri sahibi. TÜZDEV’in (Türkiye Üstün Zekalılar ve Dahi Çocukların Eğitimi Vakfı) genel başkanlığını da Kemal Tekden yapıyor.

Erciyes Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Erciyes Eğitim ve Hizmet Vakfı, Erciyes Üniversitesi Vakfı, Erciyes Feneri, Darülaceze Vakfı, Kayseri Aydınlar Ocağı, Selçuklu Vakfı, Gönüllerde Birlik Vakfı gibi vakıf ve sivil toplum kuruluşlarında da yöneticilik ya da kuruculuk yapmış olan Tekden, hastane ve okul patronu olmasının dışında bir de Tekden film şirketinin sahibi olarak Diriliş Ertuğrul dizisinin de yapımcısı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.