Sözcü Yazarından Dikkat Çeken İddia: “Erdoğan, Saray’a giden CHP’li isme ‘CHP’nin başına geç, ben de yardımcı olurum.’ dedi.”

0
1292

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, bugün köşesinde dikkat çeken bir iddia paylaştı.

Turan, Saray’a yakın bir haber kaynağı tarafından kendisine, 9 Kasım’da CHP’li önde gelen bir siyasetçinin Saray’da Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü anlattığını yazdı.

Söz konusu kaynağın, Erdoğan’ın CHP’li isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediğini ve “Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde sözler söylediğini aktaran Turan, kaynağının kendisine kim olduğunu da söylediğini ancak CHP’li o isme ulaşamadığı için isim açıklayamayacağını belirtti.

Turan’ın yazısı üzerine CHP’li Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İnce, Saray’ın CHP’ye müdahale edemeyeceğini söyleyerek “CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP’ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır.” dedi.

Rahmi Turan, Erdoğan ile ismini vermediği CHP’li siyasetçi arasında yaşanan diyaloğu yazısında şöyle aktardı:

“Saray’a yakın olan haber kaynağım: ‘Sana müthiş bir haber vereceğim. Bomba gibi bir haber.’ dedi.

‘Bomba gibi müthiş haberler, doğru olsa bile, çoğu zaman tekzip edilir. Bu da yalanlanacak cinsten olmasın?’ dedim.

Haber kaynağım ısrar ederek: ‘Hayır, yüzde yüz doğru ve tekzip edilmesi mümkün değil!’ dedi ve anlattı:

???

‘9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray’ bizim ‘Külliye’ dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıktı.

CHP’li olduğu belirtilen o önemli kişi Külliye’ye kendi aracıyla değil, değişik plakalı başka bir araçla girdi. Kapıdaki görevliler talimat aldıkları için bilinmeyen plakalı aracın Külliye’ye girmesine izin verdiler.

Önemli kişi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la bir süre sohbet ettikten sonra yine değişik plakalı başka bir araçla Külliye’yi terk etti.

CHP’li önemli kişinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan’ın ona:

‘Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.’ dediği belirtildi. CHP’li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder gibi bir ifadeyle: ‘Engellerim var’ şeklinde cevap verdiği ifade edildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise: ‘Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!’ şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor.

Şimdi ‘Kim bu önemli CHP’li?’ diye soracaksınız değil mi?

Külliye’ye, yani Saray’a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP’linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım.

Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.