Melih Gökçek’ten “İçimizdeki Gafiller” Çıkışı

0
1227

Görevden alınan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cumhur İttifakına “aykırı” sözleri nedeniyle görevden alınan AKP Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ı kastederek “İçimizdeki gafil” dedi.

Sık sık AKP ve Tayyip Erdoğan’a yaranma çabalarına giren, övgüler düzen Gökçek yine boş durmadı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda ittifakı bozmak isteyen gafiller olabileceğini belirten Gökçek, kendisinin de ittifaka desteğini çektiğini söyleyenlerin olduğunu ancak ittifaktan desteği çekmenin ihanet olduğunu söyledi. 

Melih Gökçek’in yaptığı açıklama şöyle:

“İttifak candır. Bu seçim sadece belediye başkan ve meclisini seçmek değildir. Devletin bekası için Cumhur’un yaşaması şarttır. FETO, CHP, İYİ Parti, HDP, illegal gruplar ve PKK’nın söylemleri farklı da olsa amaç cumhur ittifakını yıkmaktır. Masum söylemler bu gerçeği örtemez. Cumhur ittifakını bozmak için içimizde gafiller olabilir. Ama bu ittifakın iki lideri, bu ittifakın bekası için kararlıdır ve gereken yapılmaktadır… İşte Sayın Cumhurbaşkanımızın tavrı ve de Sayın Devlet Bahçeli’nin tavrı. Bu gün Hande Fırat’ın programında bazı medya mensupları benim ittifaka desteğimi çektiğimi söylediler. Hangi medya mensubuna ittifaktan desteğimi çektiğimi söylemişim? İttifaka desteği çekmek ihanettir. Bütün Türkiye’de ve Ankara’da inşallah zafer Cumhur İttifakı’nın olacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.