İkiyüzlülüğün de Bu Kadarı!

0
1644

Evli iken eşini aldatan, oynadığı bir dizide oyuncu arkadaşını taciz etmesiyle gündeme gelen ve  “Alkol yasaklansın” diyen oyuncu Erkan Petekkaya’ya ait restoranda ruhsatsız içki satıldığı ortaya çıktı. 

Petekkaya bir gazeteye verdiği röportajda “Acilen satışı yasaklansın, dediğiniz şey nedir?” sorusuna “Alkol ve sigara” diye yanıt vermişti.

Erkan Petekkaya’nın 2011 yılından bu yana, İstanbul Beykoz’da “Mest-Et” isimli restoranın sahibi olduğu ortaya çıkmış, restoranında alkol satışı yapıldığı belirtilmişti.

Odatv’de yer alan habere göre, Petekkaya’nın sahibi olduğu restoranın ruhsatı olmadığı iddiaları gündeme geldi. Bunun üzerine bir  vatandaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurarak, Petekkaya’nın restoranının ruhsatı olup olmadığını sordu.

CİMER’den gelen yanıttaysa Emniyet ekiplerinin restoranda inceleme yaptığı ve var olan ruhsatına aykırı olarak içki satışı yaptığının tespit edildiği belirtildi.

CİMER’in yanıtında şöyle denildi:

“Beykoz, Görele Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, 7/A-B kapı sayılı yerde ekiplerimize yapılan kontrolde Erkan PETEKKAYA Et Gıda San. Tic. Ltd. Şti. adı altında 26.06.2015 tarih ve 20150253 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı ile faaliyet gösteren işyeri ilgilisine Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünün 27.12.2018 tarih ve E. 2018122718395455092 sayılı yazılarına istinaden ruhsatına aykırı faaliyette bulunduğundan (kebapçı dükkanında açıkta içki satışı yaptığı) 073/016 Cilt ve Sayfa numaralı tespit tutanağının tanzim edilerek gerekli işlemin yapılması için Belediye Encümenine havalesi yapılmıştır. Bilgilerinize sunulur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.