Meral Akşener Beraat Etti. Akşener İsmail Kahraman’a “Belam”, “Alçak”, “Şerefsiz” sözleriyle seslenmişti

0
1676

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Kahraman, Akşener’in Twitter hesabından ‘Kahraman’a açık mektup’ başlığıyla paylaştığı yazıda kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açarak suç duyurusunda bulunmuştu.

Akşener 11 Temmuz 2017 tarihli mektubunda Kahraman’a, “İstanbul’da İş Dünyası Vakfı tarafından verilen iftar yemeğinde, bir grup ortak tanıdıklarımızın olduğu iftar masasında yapılan sohbet esnasında, adımın geçmesi üzerine ‘Şu Meral Kılıçdaroğlu mu?’ dediğinizi esefle öğrendim.
Bir kadının soyadının ancak evlilik vasıtası ile değişeceği açık bir gerçek olmasına rağmen, bu kadar alçak ve şerefsiz bir yakıştırmayı yapmışsınız. Böyle bir yakıştırmayı ancak sizin gibi hukuk fakültesi okumuş, Kültür Bakanlığı yapmış, TBMM Başkanı olmuş ve hayatının yetmiş yılını geride bırakmış bir Belam yapabilirdi.” ifadeleriyle seslenmişti.

Mektunun sonunda Kahraman’a bir takım sorular soran Akşener, “…evli barklı, babaanne olan bir kadına yapılan nasıl bir yakıştırmadır bu?
Sizin hiç mi kutsalınız kalmadı? Siz kutsallarınızı, nerede ve ne karşılığında bıraktınız?” demişti.

Meral Akşener’in İsmail Kahraman’a “Belam” şeklinde bir hitapta bulunmasının ardından, sözcüğün kelime anlamı sosyal medyada çok tartışılanlar arasına girmişti.

*Belam: Dünyevî çıkar ve hesaplar için Allah’ın dinini tahrif edenleri, küfür sistemlerine ve kâfir yöneticilere yaranmak maksadıyla Allah’ın hükümlerini çiğneyen ve asıl gayesinden saptıran kimseleri temsil etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.