“Mescitsiz Okul Kalmayacak”

0
1384

İnsan Vakfı’nın başlattığı “Mescitsiz Okul Kalmasın” projesine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay çıktı. Ayrıca Bakanlık projeye sponsor oldu.

Proje kapsamında başlangıçta 90 okula mescit yapılacağı belirtildi.

Sözcü Gazetesi’nden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, projenin kabul edilmesinin ardından, tanıtımı ilan reklam panolarına asılan afişlerle yapıldı.

Vakfın Genel Sekreteri Metin Baksi yaptığı açıklamada, “Projemiz, MEB tarafından onaylandı ve valiliklere yazı yazıldı. İlk etapta 90 kadar okula mescit yapacağız. Projeye 2016’da başladık ama bu yıl resmi olarak MEB’ten onay aldık. Bugüne kadar 15 kadar okula mescit yaptık, 90 başvuru daha var. Bu yıl 40 tanesini yapacağız. Mescidi olan okullarda din dersleri de mescitte ve minder üzerinde verilebilecek.” dedi.

İlk aşamada mescit yapılacak 40 okul arasında İstanbul Alibeyköy Kılıçarslan İmam Hatip Ortaokulu, Ataköy 9 Kısım Atatürk Ortaokulu, Bakırköy Hamdi Akverdi İlkokulu, Gaziosmanpaşa Prof. Gazi Yaşargil İmam Hatip Ortaokulu, Kadıköy İkbaliye Ortaokulu, Seyrantepe Atatürk İlkokulu, Pendik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Uygulama Merkezi, Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bulunduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.