MÜNSTER ODAK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI

0
2375

Almanya’nın Münster şehrinde faaliyet gösteren Enternasyonal Odak Kültür ve Eğitim Merkezi’nin Olağan Genel Kurul toplantısı dernek binasında gerçekleşti. Başkan Hıdır Ateş’in açılış konuşmasından sonra, Divan Başkanlığı’na Mehmet Tanlı, Sekreterliği’ne ise Olaf Götze seçildi. Divan Başkanı’nın moderasyonuyla sırasıyla gündem maddelerine geçildi. Başkan Hıdır Ateş, 2017-2018 yıllarına ait çalışma ve gelir-giderli mali raporu üyelere okudu. Hem dernek bütçesi hemde çalışma raporu yapılan oylama sonucu, katılan üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Var olan dernek yönetiminin aklanması sonrası yapılan oylamalarda yeni Yönetim Kurulu’na: Hıdır Ateş, Karaca Kaplan, Göksel Koç ve yedek üyeliğe de Sevim Ateş seçildi. Genel kurulun son gündem maddesi olan değişik konular bölümünde, üyelerin büyük bir çoğunluğu derneğin geçmiş ve gelecekteki çalışmaları konusunda fikirler belirttiler.

Bünyesinde Türk, Yunan, Kürt, Arap, Alman, İranlı, Rus üyeler bulunduran Odak Kültür ve Eğitim Merkezi önümüzdeki dönemde küçük çalışma grupları da kurarak şu konularda ağırlıklı olarak çalışacak:

  • Yüksek okul öğrencilerine yönelik çalışmalar
  • Ev sıkıntısı çeken dar gelirlilerin sosyal evlere taşınması için çalışmalar
  • Sosyo-politik çalışmalar
  • Başta Türkiye’deki muhalifler olmak üzere ezilen tüm halklarla enternasyonal dayanışma
  • Okuma akşamları, eğitici inceleme gezileri
  • Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı diğer demokrasi güçleriyle birlikte aktif ortak mücadele

ORTAK MÜCADELE İÇİN KARŞILIKLI SAYGI VE GÜVEN ŞART

Başkan Hıdır Ateş Münster’deki Genel Kurul’un soru-cevap ve değişik konular bölümünde yaptığı konuşmasında “Odak Kültür Merkezi’miz her geçen gün daha da büyümektedir. Tüm üyelerimizi bu çalışmalarımıza aktif olarak katılmaya çağırıyorum. Derneğimizde farklı milletlerden ve inançlardan üyelerimiz var. Biz enternasyonal bir merkeziz. Bizim için belirleyici ve önemli olan karşılıklı saygı, demokratik bir birlik ve haksızlıklara karşı verilecek ortak mücadeledir. Demokrat olan herkese kapımız açıktır. Çalışmalarımızla Münsterin sosyal, politik ve kültürel yaşamına katkı sunuyoruz. Bu çalışmalarda, oluşumda gönüllü şekilde görev alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Divan Başkanı Mehmet Tanlı’nın Genel Kurul’a katılan üyelere teşekkür etmesi ve yeni yöneticilere başarılar dilemesi sonrası toplantı sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.