Kılıçdaroğlu, Faşist Katili Rahmetle Andı

0
2209
Foto: Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmî Twitter adresinden alınmıştır.

Sivil faşist hareketin 1970’li yıllardaki en öndegelen liderlerinden Ülkü Ocakları Derneği eski başkanlarından Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün yıldönümünde CHP Genel Başkanı tarafından “rahmetle” anıldı.

CHP’ye oy veren kitle, 1970’li yıllarda Muhsin Yazıcıoğlu’nun başını çektiği faşist saldırıların temel hedefleri arasındaydı. Yazıcıoğlu 1980 sonrasında dinciliğe tarikatlarla yakınlaşarak dinciliğe ağırlık vermekteydi. Haberi okuyunca Yazıcıoğlu’nun seçildiği ilde Alevilere ve ilericilere karşı 2 Temmuz 1993 tarihinde gerçekleştirilen Sivas Katliamı aklımıza geldi.

Haberin doğruluğunu kontrol etmek için Kılıçdaroğlu’nun Twitter adresine baktık. Ne yazık ki doğruymuş!

Kılıçdaroğlu, 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayı olarak gerici Ekmeleddin İhsanoğlu’nu göstermiş ve böylece Erdoğan’’a çok kolay bir seçim zaferi hediye etmişti. Kılıçdaroğlu Afrin’e karşı yapılan saldırının da arkasında durarak Erdoğan’dan uzaklaşmakta olan Türkiye toplumunu Erdoğan iktidarının yanında toplanmasına yardımcı olmuştu.

Bütün hizmetlerine rağmen Erdoğan tarafından ikide bir aşağılanan Kılıçdaroğlu’yu biz bu durumlarda görmek istemiyoruz. Ayrıca CHP içindeki yurtsever ve demokrat insanların tavır alacaklarına inanıyoruz.

25 Mart 2018

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.