Nakşibendi Tarikatı’nın İlkokulda Dağıttığı Kitap: Dar Giyinmeyin, Sevap Kazanın!

0
1548

Nakşibendi tarikatının Kuşadası’ndaki bir ilkokulda dağıttığı kitap olay yarattı. Kitaplarda, ilkokul çağındaki çocuklara “dar giyinmeyin” öğütleri veriliyor. 

BirGün’den Şenol Keskin’in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Türkiye çapında okullarda yaşama geçirmeye çalıştığı “Haydi Çocuklar Camiye Projesi” Kuşadası Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eliyle Kuşadası okullarında uygulanmaya başladı. MEB’in okullara gönderdiği yazıda, ilk ve ortaokul çocuklarının camilere taşınmasının “gönüllülük esasına göre yapılması” isteniyor. Proje kapsamında Nakşibendi tarikatına yakınlığı ile bilinen Server Grubu’nun hazırladığı ve MEB’den izinli kitapçıklar okul yönetimleri eliyle dağıtılmaya başlandığı, ilk dağıtımın ise Kuşadası İbrahim Zeki Emgin İlkokulu olduğu belirtildi.

“Edep Diyarına Yolculuk” isimli kitaplarda yer alan diyaloglarda çocuklara “İnce, içini gösteren, vücut hatlarını belli eden dar elbiseler giymeyin. Bu şekilde yaparsanız Peygamberimizin sünnetine uymuş ve sevap kazanmış olursunuz” şeklinde öğütler verilmesi tepkilere sebep oldu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.