NATO’cu Hulusi Akar’dan Amerika’nın içini rahatlatan açıklama: “S-400’lerin durduğu yerde kimseyi rahatsız etmesi söz konusu değil”

0
521

AKP’nin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin Irak sınırındaki üs bölgelerini ziyaret etti ve çeşitli açıklamalarda bulundu.

Akar’ın yaptığı açıklama, AKP’nin Amerikancı kimliğini bir kez daha gözler önüne sererken, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de gelinen noktada halkın ordusu değil, NATO’nun ve dolayısıyla da Amerika’nın ordusu olduğu gerçeğini yeniden kanıtladı.

Amerika’nın Türkiye’yi sıkıştırdığı Rus savunma sistemi S-400’ler konusunda konuşan Akar, “Durduğu yerde kimseye zararı olmayacak” diyerek ABD’ye tekrar “emperyalizmin içini rahatlatacak” düzeyde bir açıklama yaptı.

S-400’ler hakkında konuşan Akar, “Taarruzi bir yönü yok. Durduğu yerde herhangi bir şekilde kimseyi tehdit etmesi söz konusu değildir. Kimse için risk, tehdit veya tehlike değildir” ifadelerini kullandı.

Böylece halkın açlıktan ve çaresizlikten intihara sürüklendiği, pandemi koşullarında emekçilere zerre kadar yardım yapılmadığı Türkiye’de S-400’ler için harcanan halkın 2.5 milyar doları çöpe atılmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.