SS uyardı, Mehmet Ağar düzeltti: “Devlet her konuda vaziyete hakim. Kızgınlıkla ağzımdan çıktı söz”

0
617

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra Mehmet Ağar özür diledi. 

Mehmet Ağar, Sedat Peker’in açıklamalarından sonra Saygı Öztürk ile yaptığı röportajda, “Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” sözlerini kullanmıştı. Ağar’ın bu sözleri üzerine AKP’li İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tepki geldi. Soylu, “Bu süreçte “belki dil sürçmesidir” diye hala tekzibini beklediğim cümle. Biz olmasa idik oraya mafya çökecekti cümlesidir. İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya’ya ve Karabağ’a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil” dedi. 

Mehmet Ağar, Süleyman Soylu’nun ifadelerinden sonra Sözcü TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’a açıklamalarda bulunarak, emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan özür diledi.

Ağar, şunları söyledi: “Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından ve sinirliliğinden burada bir sürç-i lisan söz konusu. Bugün görev yapan emniyet teşkilatı mensubu arkadaşlarımız çok nadide çok değerli arkadaşlarımız. Bizim zamanında daha rütbelerde çok başarılı görevleri yapıyorlardı. Bugün Türkiye organize suç örgütlerine nefes aldırmıyorlar, göz açtırmıyorlar. 

Dolayısıyla benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum. Bundan dolayı kalbi olarak özür diliyorum.

Özellikle sayın İçişleri Bakanı gerçekten çok takdirler kendisini takip ediyorum. Gerek terörle mücadelede gerek organize suçlarla mücadelede gerek teşkilata verdiği güven dolayısıyla fevkalade başarılı görev sürecini devam ettiriyor. Allah da uzun yıllar devam ettirsin.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.