“Normalleşme” adı altında otobüs firmalarında soygun: biletler iki katına çıktı

  0
  733

  Yeni normalleşme süreci kapsamında bugün itibari ile tüm Türkiye’de seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla Esenler Otogarı’nda yoğunluk başladı. 

  Ailesini görmeye giden bir yolcu, “Yasağın kalkmasını bekledim. Daha önce izinle gitmeye çalıştım ama olmadı. 6 aydır ailemi görmüyorum. Onların yanına gidiyorum. Burada yoğunluk çok fazla olduğu için internetten bilet almayı tercih ettim. Bilet fiyatları iki katı. Bilet bulmakta zorlandım. Ek seferler açıldı ondan alabildim ancak. İlk gün için bence çok fazla yoğun değil. Belki ilerleyen saatlerde daha yoğun olacaktır” diye konuştu.

  Başka bir şehre gitmek isteyen yolcu ise, “Bileti internet üzerinden aldım. Biraz pahalıya mal oldu. Sefer sayıları az olduğu için ve yer kısıtlaması olduğu için mesafeyi koruyarak internet üzerinden aldık. Az sefer var. Bazı firmalar daha seferlerine başlamadı. İlk bulduğumuzu aldık. Sabahın bu saatine göre biraz yoğunluk var. İstanbul çıkışı önemi” dedi.

  Yoğunluk sebebiyle birçok otobüs firması ek seferler düzenledi. Düzenlenen ek seferdeki biletlerin de anında tükendiği belirtildi. 

  Kaynak: Gazete Manifesto

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.