Baskı rejiminin en bilinen yöntemi: Trump’tan İncil şov

  0
  940

  Amerikalı George Floyd’un polis tarafından katledilmesinden sonra, ABD Başkanı Trump imaj tazelemek için Beyaz Saray çevresindeki kiliseyi ziyaret etti. Ziyareti sırasında da elinde İncil ile poz verdi.

  Geçtiğimiz hafta polis tarafından katledilen George Floyd için ülkenin birçok yerinde eylemler yapıldı. Başlayan bu eylemler için Trump, “Haklı haykırışların ve barışçıl gösterilerin, kızgın kalabalıklar tarafından bastırılmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

  Ayrıca Trump, “Tüm bu olanlar, barışçıl protestolar değil, iç terör eylemleri, masum canların yok edilmesi. Masum bir insanın kanının dökülmesi insanlığa karşı utanç ve tanrıya karşı bir suçtur. Amerika’nın, yok edilmeye değil oluşuma, kibre değil operasyona, anarşiye değil güvenliğe, nefrete değil iyileşmeye, kaosa değil adalete ihtiyacı var.” ifadelerini kullanarak ırkçılığa karşı yapılan haklı gösterileri “anarşi” diyerek niteledi.  

  Daha sonra Trump, gösterilerde zarar gören Beyaz Saray’ın yakınındaki St. Johns Kilisesi’ne elinde tuttuğu İncil ile yürüdü. Kilisenin önünde İncil ile poz veren Trump, kiliseye girmeden tekrar Beyaz Saray’a döndü. 

  Kaynak: Euronews

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.