Nuriye Gülmen’den Bir Çağrı Daha

0
1674

9B2D410C-F1C9-45DE-B491-60FF7784E6FCOHAL kapsamında çıkarılan KHK ile işinden atılan ve işini geri istediği için tutuklanan Nuriye Gülmen, açlık grevinin 239. gününde avukatı aracılığı ile kamuoyuna çağrı yaptı.

Avukat Şahap Örsal, Nuriye’nin “Açlığımın ya da 239 gündür aç kalışıma vurgu yapmanın ve  tutukluluğumun bir önemi yok. Ancak işime iade edildiğimde bu sona erecektir” dediğini belirtti.

Ayrıca Gülmen’in bulunduğu koşullar ve taleplerine ilişkin Mezepotamya Ajansı’na konuşan Şahap Örsal şunları şöyledi: “Odasındaki ışık 24 saat açık. Dolayısıyla sağlıklı olarak uykusunu alamadığından yakınıyor. Geçici olarak bir şeylerle örterek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Tabi hijyen koşulları ne kadar elverişli bu ayrı bir konu. Çünkü, koridor gardiyanların, hastane görevlilerinin, diğer hükümlü ve tutukluların kullanımına açık ortak bir yer. Neredeyse hiç güneş ışığı almayan bir yer. Dolayısıyla katlanan bir elverişsizlik var orada. Sağlık koşulları bugün 239’uncu gündür süren bir açlık grevi ile birlikte değerlendirildiğinde olağan yaşamını sürdüren biri için çok ağır olmasa bile Nuriye için o koşullar riski arttırıyor.”

Avukat Örsal, Gülmen’in “zorla müdahale” kaygısı taşıdığını ve kişinin izni olmadan zorla müdahalenin kabul edilemeyeceğini aktardı.

Nuriye Gülmen hala Ankara Numune Hastanesi’nin tutuklu koğuşunda kalıyor.

2 Kasım 2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.