Odak Dergisi Yeni Sitesiyle Yoluna Devam Ediyor!

2
2503

Odak Dergisi yargısız infazların, gözaltında kayıpların adeta devletin resmî politikası haline geldiği, reel-sosyalizmin çökerek dünyayı emperyalist gericiliğin teslim aldığı 90’lı yılların başında Türkiye işçi sınıfının ve ezilen halkının bir direniş bayrağı olarak doğdu. 30 yıla yakın yayın hayatında birçok saldırı, baskı ve tutuklama terörüyle karşı karşıya kaldı. Bütün bu sindirme operasyonlarına karşı direnmeyi başaran Odak Dergisi, şimdi ise yeni Web sitesiyle sizlerle buluşuyor.

Odak Dergisi, toplumda sınıfsız ve sömürüsüz alternatif bir dünyanın mümkün olduğuna olan inancıyla işçilerin, emekçilerin ve tüm ezilenlerin sesi olmaya devam edecek. Kapitalist sermayedarların sömürü düzenine karşı işçilerin dayanışma hareketinin, erkek egemen baskı ve istismar düzenine karşı kadınların özne olduğu özgürlük mücadelelerinin; gerici ve piyasacı eğitim sistemine karşı direnişçi gençlerin ezilenlerden yana laik, demokratik, bilimsel ve özgürlükçü eğitim mücadelelerinin; zulme karşı direnen tüm ezilenlerin direniş ve dayanışma hareketinin sesi olmayı sürdürecek.

Zulme karşı direniş varoluşumuzun gereğidir. Özgürlüğün yolu birbirimize yabancılaşmamızın aşılmasından geçer. Devrim eleştirici, özgürleştirici ve dayanışmacı yeni-insan ilişkilerini bugünden kurarak başlar. Sosyalizm yolunda devrimci yenilenmeye dayalı alternatif bir örgütlenmenin yaratıcısı olma hedefi taşıyan herkesi ODAK Dergisi ile dayanışmaya davet ediyoruz.

Yeni web sitesi, yenilenen kadrosu ve güçlenen içeriğiyle Odak Dergisi, bundan sonra dijital ortamdaki yayın serüvenine wwww.odakdergisi.com adresinden devam edecek. Siz değerli okurlarımızı yeni web sitemiz, yenilenen içeriğimize katkı koymaya ve alternatif ve devrimci bir yayıncılık hedeflerimizi paylaşmaya davet ediyoruz.

Gelin, birlikte olalım!

Sesimize ses, inancımıza inanç ve gücümüze güç katalım!

29 Mart 2018

Odak Dergisi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.