Afrin’de Dinci Gerici Çeteler Birbirine Girdi

0
2233

Afrin operasyonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlikte çalıştığı gerici dinci çeteler birbirine girdi. Çeteler arasında çıkan çatışmada 10 kişinin öldüğü ve 200 kişinin de tutuklandığı belirtiliyor.

Afrin’de ÖSO gruplarından Hamza Tugayı üyelerinin, Ahrar’uş Şarkiye’ye bağlı bir kişiye suikast düzenlemesinin ardından iki grup arasında çatışmalar yaşandı. “Muhaliflere” yakınlığıyla bilinen Londra Merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nin duyurduğuna göre, çatışmalarda 7 kişi öldü, 130’e yakın kişi de tutuklandı. Çatışma, El Hamza Tugayları ile savaşçılarının büyük çoğunluğu Deyr El Zor bölgesinden gelen Ahrar El Şarkiye grupları arasında çıktı.

Sol Haber Portalı’nın haberine göre ise en az 10 cihatçının öldüğü çatışmaların ardından, Ahrar’uş Şarkiye üyeleri Hamza Tugayı’nın El Bab’da bulunan karargahına baskın gerçekleştirdi.

Al Masdar ajansının haberinde ise Ahrar El Şarkiye’nin bir komutanının El Hamza militanları tarafından öldürüldüğü, çatışmaların bunun üzerine patlak verdiği belirtildi. 200 kadar Hamza Tugayı üyesini tutuklayan Ahrar’uş Şarkiye, tutuklanan ÖSO üyelerinin görüntülerini yayımladı.

27 Mart 2018

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.