Odak: Haziran Hareketi’nden Ayrıldık

2
2596

Basına ve Kamuoyuna;

ODAK Dergisi emekçileri ve taraftarları olarak bileşeni olduğumuz Birleşik Haziran Hareketi’nden bir süre önce ayrıldığımızı üzülerek bildiririz.

Haziran Hareketi’nde bazı güzel çalışmalar oldu. Hatta orada zor günlerimizde kimlere ne derece güvenebileceğimizi de gördük ve dostluklar edindik. Bunları mücadele açısından gelecek için önemli kazanımlar olarak görüyoruz.

Aynı süreçte Haziran’ın solda alternatif ilişkiler temelinde yeni bir örgütlülük yaratma misyonunu yerine getiremeyeceği düşüncesine de ulaştık. Bu anlamdaki kaygı ve eleştirilerin Haziran Hareketi kurumlarında yeterince dikkate alınmayışı ve bu tavrın ortaya çıkardığı genel tablo, bizler adına bu kararın alınmasında önemli rol oynamıştır.

Gerek arkadaşlarımızın ayrılığa dönük ortak görüş bildirmesi, gerekse de Haziran Hareketi’nin yaşadığımız sorunlara dair geliştirdiği tutum sonucunda bu kararı alma ihtiyacı hissettik. Kimseye kırgın değiliz.

Günün ihtiyacı olarak beliren ortak mücadele ısrarından da vazgeçmiş değiliz. Ancak, bu ortak mücadele ihtiyacının günümüzde Haziran Hareketi saflarında yer tutarak karşılanmayacağını düşünüyoruz.

Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız nedenlerden ötürü Haziran Hareketi ile olan ilişkimizi sonlandırdığımızı ve solda daha ilkeli ve devrimci birliktelikler için çabamızın artarak devam edeceğini bilgilerinize sunarız. Geriye kalan arkadaşlara başarılar dileriz.

02.02.2018

ODAK

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.