Öğretmenler Bugün Ankara’da Toplandı

0
861

Bugün Eğitim-Sen, Ankara’da Türkiye’nin her yerinden gelen üyeleri ile büyük bir miting gerçekleştirdi. 

Eğitim-Sen bugün “Haklarımız, geleceğimiz ve öğrencilerimizin eğitim hakkı” sloganıyla Ankara Tandoğan Meydanı’nda miting düzenledi. Mitinge, Türkiye’nin dört bir yanından eğitim emekçileri, milletvekilleri, çeşitli parti ve sendika temsilcileri ile barış akademisyenleri katıldı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; saygı duruşuyla başlayan mitingde konuşan Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, şunları söyledi: “Başka işlerde çalışırken iş cinayetlerinde, geleceğe dair, ‘artık umudum kalmadı’ diyerek intihar etmiş ataması yapılmayan tüm arkadaşlarımız için bugün Ankara’dayız.

Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmelerinde diyor ki, ‘mesele maliyet meselesi’. Meslektaşlarımızın umutları, okulsuz, öğretmensiz bırakılan öğrencilerimizin eğitim hakkı maliyet meselesi olamaz. O bütçe sarayın, iktidarın bütçesi değil. O bütçe halkın bütçesi. Eğitim ve bilim emekçilerinin öğrencilerin bütçesi. İnsanca yaşamak için bugün Ankara’dayız. Savaşa değil eğitime bütçe demek için bugün Ankara’dayız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.