Polisler “ek iş” yapmaya başlamış: Sigara kaçakçılığı!

0
1497

Ağrı’da uygulama yapan polisler, şüphelendikleri aracı durdurunca meslektaşları ile karşılaştı.

Ağrı’da bir araç polis uygulamasına takılmamak için kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucunda yakalanan araçtan çıkan iki kişiden birisinin başpolis, ötekisinin ise bir süre önce açığa alınmış bir polis olduğu ortaya çıktı. Arabanın bagajından ise kaçak sigaralar ele geçirildi.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, önceki gün, sabah saatlerinde uygulama yaptı. Ekipler, şüphe üzerine bir otomobili durdurdu. Polisin kimlik sorduğu araçtaki 2 kişi, kendilerinin de polis olduğunu belirtti. Bu sırada görevli 3 polisten 1’i, önce otomobilin arka kapısını ardından da bagajı açtı. Bagaja bakan polisler, kaçak sigaraları görünce şüpheli polisler de aracı hareket ettirerek kaçmaya başladı. Bu sırada görevli polis memuru, sürücünün açık penceresine tutundu. Şüpheli polisler, yaklaşık 100 metre arkalarından koşturdukları polise aldırış etmeden olay yerinden uzaklaştı. Uygulama noktasından kaçan 2 polis memuru, kovalamaca sonucu kısa sürede yakalanıp, gözaltına alındı.

İkisi de polis çıktı

Gözaltına alınan polis memurlarından birinin, kaçak sigara nedeniyle yaklaşık 5 ay önce açığa alındığı öğrenildi. Diğer polisin ise Ağrı Emniyet Müdürlüğü’nde başpolis olarak görev yaptığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.