Ramazan Ayında Ekranlarda Din İstismarı Devam Ediyor: Hatipoğlu, 13 Yaşındaki Ermeni Çocuğu Müslüman Yaptı

1
1261

Nihat Hatipoğlu’nun, İstanbul Sultanahmet Meydanı’ndan canlı yayınlanan iftar programında 13 yaşındaki çocuk din değiştirdi. 13 yaşındaki Ermeni çocuk Arthur, canlı yayında Kelime-i Şehadet getirdi. Arthur isminin “Nihat” olmasını istediğini söyledi.

Nihat Hatipoğlu, çocuğun ailesinin de onayı olduğunu anlattı ve çocuğa Kelime-i Şehadet getirtti.

İSMİNİN NİHAT OLMASINI İSTEDİ

Arthur, Hatipoğlu’nun, “İsmini de değiştirecek misin?” sorusuna, “Evet. İsmimin Nihat olmasını istiyorum.” diyerek cevap verdi. Arthur programda, “İslam’ın değerini iyi bilin.” diye konuştu. Hatipoğlu da  “İleride inşallah hacca da gidersin” dedi.

Arthur, Hatipoğlu’nun canlı yayınında din değiştiren 21’inci kişi oldu. 

Yaptığı program ile milyonlar kazanan Hatipoğlu’nun, reşit olmayan 13 yaşındaki çocuğu ekranda göstermesi eleştirilere sebep oldu.  

1 Yorum

  1. Çoçugun reşit olmadığı bariz ancak gerçekleri gizliyorsunuz.Programda defalarca çocuğa dinini değiştirip değiştirmek istemediğini sordu. Ayrıca devamında annesi ve babası ile görüşülerek onay verip vermedikleri sorulmuştur. Annesi ise bu durumdan haberi olduğunu ve dini değiştirmesine bir sorun olmayacağını söylemiştir. Müslüman bir çocuk Hristiyan olmak isteseydi herkes bunu onaylardı. Reşit değil başlıkları atılmazdı. Özgür irade denilip ayakta alkışlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.