ABD BASININDA ERDOĞAN’A AĞIR ELEŞTİRİ: ERDOĞAN TAM DA POLİTİK İNTİHAR EYLEMİ YAPTI

0
1086
TOPSHOT - Turkish President Recep Tayyip Erdogan (C) visits the Mausoleum of Mustafa Kemal Ataturk, founder of modern Turkey, during a ceremony marking the 96th anniversary of Victory Day, commemorating a decisive battle in the Turkish War of Independence, in Ankara, on August 30, 2018. (Photo by ADEM ALTAN / AFP) (Photo credit should read ADEM ALTAN/AFP/Getty Images)

Foreign Policy adlı ünlü dergide “Erdoğan Politik İntihar Eylemi Yaptı” başlıklı ve Henri J BARKEY imzalı bir yazı yayınlandı. 10 Mayıs 2019 tarihli yazıda Erdoğan’ın İstanbul yerel seçimlerini geçersiz saymakla Türk baharını başlatmış olabileceği, ileri sürüldü. Yazıda Erdoğan’ın İstanbul seçimlerinin kaybını sonun başlangıcı gördüğü belirtiliyor.

Makalede Erdoğan’ın tek kişi diktası kurduğu, bütün devlet kurumlarının onun elinde olduğu, ülkede bağımsız yargı ve adil yargılama olanağı kalmadığı, başta entellektüeller olmak üzere Erdoğan’ı sevmeyen herkesin hapsi boylayabileceği iddia ediliyor. Yazar Türkiye’nin dünyada eşi benzeri olmayan bir gazeteciler hapishanesi durumuna geldiğini belirtiyor. Erdoğan’ın Batı ile ilişkilerinde istikrarsız bir diktatör olduğu ifade edilen yazıda cumhurbaşkanının her şeyin altında komplo arayan bir tutumla orduda, bürokraside ve toplumda sürekli hayali düşman temizliği yaptığı ileri sürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.