Ramazan’da milyarlar kazanan Hatipoğlu, “Lüksten uzak durun, korona insanlık için uyarı” dedi

0
828

Yandaş Sabah Gazetesi yazarı ve ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, koronavirüsün insanlık için bir uyarı olduğunu söyleyerek “Maneviyata sığının” çağrısında bulundu.

Her yıl Ramazan ayı boyunca yaptığı programlar karşılığında aldığı uçuk paralarla gündeme gelen Hatipoğlu, vatandaşa lüksten uzak durmayı öğütleyerek, Koronavirüsün buna karşı insanlığa bir uyarı niteliğinde olduğunu söyledi.

Hatipoğlu, “Lüks, şımarıklık, debdebe, azgınlık, israf, pahalılık takıntısı, kıskançlık, bitmeyen hırs, aç gözlülük. Bütün insanlığa çökmüş bir ahlaki virüstür. Güçlü zayıfı eziyor. Güçlü devletler mazlum halkları sömürüyor. Bir tarafta açlıktan ölen Afrikalı yavrular, ineklerle aynı birikintiden su içiyorlar. Diğer tarafta bir gecelik zevkine trilyonlar harcayan insanlar; Allah bundan razı olur mu? Bu önemli bir uyarı bence.” açıklamasını yaptı.

Yandaş Sabah Gazetesi’nde yaptığı söyleşide yaklaşan Ramazan için de önerilerde bulunan Hatipoğlu, “Bu dönemde manen daha güçlü, daha ümitli olmalıyız. Gündüz Kur’an okuyarak, oruç tutarak, geceleri de diğer ibadetlerle yoğunlaşarak bu süreci fırsata çevirmeliyiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.