REKABETİ KÜFÜRE ÇEVİRDİLER: “İspatlamazsa veled-i zinadır”

0
949

Burjuva partiler ağızlarını iyice bozdular. Balıkesir Millet İttifakı İyi Parti adayı İsmail Ok gazetecilere yaptığı açıklamada DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tamer Kanber’i kast ederek “İspatlamazsa veled-i zinadır” dedi. Tamer Kanber, geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti-CHP ittifakının kazanması halinde belediyedeki daire başkanlıklarının HDP’ye tahsis edileceğini iddia etmişti.

İsmail Ok’un gazetecilere şunları söylediği bildiriliyor: “Avlu, Çamlık Tepesi, BALTOK’tan tam 650 milyon, eski parayla 650 trilyon lira. İstanbul merkezli çete tarafından hiç edildi. İşte artık bu soygun, talan düzeni biten haramiler bu çaldıklarının bir kısmı ile Tamer Kanber gibi şerefsiz, veled-i zina evlatlarını kullanarak bize iftira atıyorlar. Eğer Tamer Kanber bunu ispatlayamazsa veled-i zinadır. İspatlamaya davet ediyorum. İddiasını söyleyen ispatla mükelleftir. İspat edemezse Tamer Kanber ve bunun gibi bize PKK, HDP yakıştırması yapanların tamamı veled-i zinadır. Kendileri PKK sevicileridir. Kendileri FETÖ’nün artıklarıdır. Artık sonları yaklaşmıştır.”

Türk-Kürt kutuplaştırması öyle bir aşamaya geldi ki burjuva partileri birbirini “PKK destekçisi” olmakla suçluyor. “PKK destekçiliği” suçlamasının pratikte doğrudan doğruya Kürtleri kapsadığını bilmeyen yok. Suçlamalar otomatikman HDP’yi de kapsıyor. Muhalefet tarafı iktidarın iddialarına karşılık “Esas PKK destekçisi sensin!” dışında bir söylem geliştiremedi. HDP, seçimler döneminde Millet İttifakı hakkındaki söylemini yumuşattığı halde Millet İttifakı, “HDPliler bu ülkenin dürüst ve namuslu insanlarıdır” diyemiyor. Millet İttifakı’nın kendisine sürekli hakaret eden AKP’ye karşı sesini çıkaramazken DSP’ye karşı kolayca küfür etmesi de dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.