Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Açıklama: İdlib’de İşlerin Kötüye Gitme Sebebi Ankara

0
763
In this photo released Wednesday Feb. 5, 2020 by the Syrian official news agency SANA, shows Syrian government forces entering the village of Tel-Toukan, in Idlib province, northwest Syria. On Thursday, State media and opposition activists said Turkey has sent more reinforcements into northwestern Syria, setting up new positions in an attempt to stop a government offensive on the last rebel stronghold in the war-torn country. (SANA via AP)

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İdlib ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zaharova, İdlib’de durumun kötüye gitme nedeninin Ankara’nın yükümlülükleri yerine getirmemesi olduğunu söyledi. 

Sputnik Türkçe’nin aktardığına göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İdlib’deki durumun kötüye gitmesinin nedeninin Ankara’nın yükümlülüklerini kronik bir şekilde yerine getirmemesi olduğunu söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Grup Toplantısı’nda İdlib’e yönelik “Artık lafa değil, sadece sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı. Suriye rejimine, Türkiye’nin gözlem noktalarının gerisine çekilmesi için şubat ayının sonuna kadar müddet verdiklerini belirten Erdoğan, “Gözlem noktalarındaki ve diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.