Rusya Dışişleri: Batılı ülkelerin yetkilileri ve medyası kumpas başlattı

0
287

ABD’nin Ukrayna’daki vatandaşlarını 48 saat içinde ülkeyi terk etme çağrısının ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı, ‘Batılı ülkelerin yetkilileri ve medyası, Ukrayna çevresindeki yapay gerilimi tırmandırmak için kumpas başlattılar’ açıklaması yaptı

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Batı medyasında yer alan Rusya’nın, Ukrayna’yı işgal edeceği ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edilerek, “Rusya Federasyonu’nun güvenlik garantileri konusundaki haklı taleplerini itibarsızlaştırmak için Moskova’ya karşı koordineli bir enformasyon saldırısı gerçekleşiyor. Batı ülkeleri ve Batı medyası, Ukrayna çevresindeki yapay gerilimi tırmandırmak için kumpas başlattı” ifadelerine yer verildi.

ABD’nin Ukrayna kışkırtmasına ilişkin bir açıklamada bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ”Anglo-Saksonların ne pahasına olursa olsun savaşa ihtiyacı var” dedi.

Ayrıca, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Biden arasında 12 Şubat akşamı için telefon görüşmesinin planlandığı da duyuruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.