Saldırılara Karşı Dayanışma Çağrımız

0
1106

ntGjmnwingV82q1g8NXDkRLBKLDdKwp8g6lTDchPcm1Z4JHIohRZ2QmXQ90YiA6xOotnSXQwaqj_c_QGvBEBnw7DNRKBTXG8v-w5JjATvQ=w396-h372-ncHaziran seçimlerinde istediği sonucu alamayan Erdoğan, planlarının bozulmasının esas sorumlusu gördüğü HDP´ye ve büyük bir çoğunlukla HDP´yi destekleyen Kürt halkına karşı yoğun bir saldırı içerisine girdi. Öyle ki Kürt şehirlerinde olağanüstü haller,sokağa çıkma yasakları, başta çocuklar olmak üzere sivillerin güpegündüz öldürülmesi ülkenin rutin gündemi oldu.

Erdoğan ve ekibinin saldırganlığının altında her cephede aldıkları yenigiler ve geriye gidişler yatıyor. Tüm diktatörler gibi onlar da sonlarının emekli olup, torun sevmek olmayacağını biliyorlar. O kadar büyük suçlar işlediler ki, tek kurtuluşun, daha doğrusu sonlarını geciktirmenin tek yolunun ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak olduğunu biliyorlar.

Ancak bu planları tutmayacak, halklarımız işledikleri suçların hesabını soracaktır.

Biz Direnişçiler yoğun ateş altında kahramanca direnen Kürt halkının ve HDP´nin yanında olduğumuzu bildiriyor, saldırılara karşı taraftarlarımızı HDP ile aktif dayanışma içinde bulunmaya çağırıyoruz.

6 Ekim 2015, Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.