Samsun’da OHAL’e Karşı Açıklama

0
1455

KAMU EMEKÇİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU(KESK) SAMSUN ŞUBELER PLATFORMU TARAFINDAN OHAL KAPSAMINDAKİ KHK'LARA TEPKİ EYLEMİ DÜZENLENDİ. (KENAN AKYÜZ/SAMSUN-İHA)

Samsun’da OHAL’e karşı basın açıklaması yapıldı. Valilikçe yasaklanan bölge mitingi yerine 1000 kişinin katıldığı basın açıklaması mitinge dönüştü.

Çorum, Amasya, Sinop ve Giresun’dan sendika bileşenleri KESK Genel Sekreteri Hasan Toprak ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de katıldı.

Uğur Mumcu Parkı’nda yapılan açıklamada, ‘‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’’, ‘‘Direne direne kazanacağız’’, ‘’Faşizme karşı omuz omuza’’, ‘‘OHAL’e karşı omuz omuza’’ sloganları atıldı.

KESK Samsun Dönem Sözcüsü Müşfik Erdoğan, valiliğin keyfi bir şekilde miting taleplerini reddettiğini söyledi. Ardından “Devlet emekçileri kendi çiziği sınırlara hapsetmek istiyor, ancak kamu emekçileri ve onların mücadele dostları bugün bu alanı fiili olarak miting alanına çevirdi. AKP hükümeti haksız ve hukuksuz bir şekilde FETÖ ile mücadele adı altında laiklik, özgürlük, insanca yaşam, barış isteyen devrimci demokrat kesimleri hedef alıyor. Bugün bu alanda haksızlıklara, hukuksuzluklara boyun eğmeyeceğimizi, mücadele edeceğimizi haykırmak için toplandık” dedi.

10.12.2016

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.