Savaş Tezkeresi…

0
1588

çiftellesavaşisteyenoğlubedelliaskervekil

Suriye ve Irak’a sınır ötesi operasyon yetkisi veren ”Savaş Tezkeresi” AKP, MHP ve CHP’li vekillerin oylarıyla 1 yıl süreyle uzatıldı.

HDP’nin ”Hayır” oyu verdiği tezkereye, HDP’li iki bakan da Bakanlar Kurulu’nda red oyu verdi.

AKP’liler arasında oğlu bedelli askerlik yapan Veysel Eroğlu, tezkereye iki elini birden kaldırıp destek verirken görüntülendi.

CHP bir kez daha “Şer İttifakı” dedi…

AKP ve MHP’nin savaş partisi olmaları bakımından kendi tabanlarında herhangi bir sıkıntı yaratmayan savaş ittifaklarına, CHP’nin de ikiyüzlüce dahil olması, parti içerisinde bir grup milletvekilinin tepkisini çekti.

İçlerinde İlhan Cihaner’in de bulunduğu 20 kadar milletvekili, partinin tezkereye destek vermesine tepki gösterdi.

İlhan Cihaner, bir grup milletvekiliyle beraber bu durumu protesto ettiklerini ve meclisteki oylamada bulunmadıklarını ifade etti.

AKP düzeninin tek alternatifi olduğunu her fırsatta dile getiren CHP, önce koalisyon kurup ülkeyi AKP ile birlikte kurtarma sevdasına ortak etmeye çalışmıştı seçmenini.
Bugün ise, ittifaklarına MHP’yi de katarak Suriye ve Irak’taki bataklığa Türkiye’nin de ortak olmasına destek verdi.

Geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’le de bir görüşme yapan CHP yöneticilerinin, sağ ve ulusalcı kesime yönelik politika geliştirmekte olduğu ve bu yöndeki adımlarının parti içerisindeki gerginlikleri artıracağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.